Jak słuchać podcastu? Najlepsze sposoby

Podcastów można słuchać na mnóstwo sposobów.

Najprościej (choć jak zaraz się przekonacie – to nie do końca jest prawdą) wejść na stronę główną podcastu, wyszukać interesujący odcinek i włączyć odtwarzacz, czyli kliknąć na ikonkę trójkąta przy tytule podcastu. Korzystając z takiego rozwiązania, można odtwarzać podcast w tle, zajmując się innymi zadaniami – w innych aplikacjach lub innych zakładkach przeglądarki internetowej.

Wadą takiego rozwiązania jest to, że jesteśmy przywiązani do komputera: naszą mobilność ogranicza długość kabla od słuchawek, zasięg bluetooth albo komfort innych użytkowników pomieszczenia, w którym przebywamy. Musimy też regularnie odwiedzać stronę podcastu, żeby sprawdzać czy pojawiły się nowe odcinki lub śledzić media społecznościowe, wypatrując postów z informacją o aktualizacji.

Podcasty można jednak odtwarzać w wygodniejszy sposób.

Tym sposobem są aplikacje podcastowe w naszych smartfonach, które często są preinstalowane w smartfonach przez producentów. Np. w aparatach iPhone to aplikacja Podkasty, a w smartfonach z Androidem to Podcasty Google. W sklepach z aplikacjami (App Store, Google Play) dostępnych jest dodatkowo mnóstwo apek płatnych i bezpłatnych tworzonych przez zewnętrznych deweloperów. My polecamy aplikację, naszym zdaniem, najbardziej intuicyjną, najprostszą i najbardziej przejrzystą, czyli Pocket Casts (darmowa aplikacja), której ikonka (tu ze sklepu App Store) wygląda tak, jak na zdjęciu.

W każdej aplikacji można zasubskrybować ulubione podcasty i ma to wiele dobrych stron:

  • otrzymujemy powiadomienia o każdym nowym odcinku,
  • jesteśmy niezależni od komputera,
  • możemy dowolnie przerywać słuchanie i wracać do odsłuchu w wygodnym momencie.

Trzeci sposób – obok słuchania podcastów poprzez komputer i aplikację podcastową na smartfonie – to zasubskrybowanie podcastu w aplikacji Spotify (także w wersji bezpłatnej, ale z pewnymi ograniczeniami). Ten sposób łączy oba światy, ponieważ za pomocą tego serwisu możecie słuchać waszych ulubionych podcasterów zarówno na komputerze (poprzez osobną aplikację lub stronę www.spotify.com), jak i w aplikacji na smartfonie. Bonusem jest to, że zaczynając słuchać na komputerze, możecie kontynuować słuchanie w aplikacji od momentu, w którym przerwaliście – i odwrotnie.

Niech każdy z Was znajdzie najlepszy dla siebie sposób słuchania podcastów. Znajdźcie ulubionych autorów: interesujący Was podcast wyszukacie po tytule, tematyce albo nazwisku autora.

I słuchajcie nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

//inne wieści

//najnowsze odcinki

Ekspres do kawy Kamira Espresso
Produkcja wideo, foto, audio