Dzieci i rak, sukces i śmierć, nadzieja, moc i WOŚP, czyli hejt trzyma się z dala od oddziałów szpitalnych #163

// prof. Katarzyna Derwich //

O wielkiej mocy onkologów i odwróconych statystykach. O nadziei, jaką (przewrotnie) może nieść diagnoza: "dziecko ma raka". O codzienności na oddziale onkologicznym szpitala przy Szpitalnej, o walce z chorobą i o powrocie do zdrowia. O znaczeniu wczesnego wykrywania nowotworów i o tym, co powinno nas zaniepokoić. O wytrwałej pracy lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i o rodzicach. O poszukiwaniu cudownych leków, szamanach, szczerości i rozpaczy. Oraz o tym, że czerwone serduszka WOŚP są wszędzie i o tym, że hejterzy udają, że ich nie widzą.

//ostatnie odcinki

//róbcie to z nami!

//nagranie i produkcja

Produkcja wideo, foto, audio

//autorzy podcastu

Michał Czajka

redakcja, wywiady, produkcja

Leszek Waligóra

redakcja, wywiady

//wieści

Archiwalne odcinki – gdzie i jak znaleźć?

Starsze odcinki podcastu nie zniknęły! Oto jak do nich dotrzeć.

Jesteśmy na YouTube

Chcieliście, to macie. Trafiliśmy na JuTuba.

//najpopularniejsze

Trocioza, Alga trójka, uzbrajane blanki i walka o wędkarskie kurzołapy, czyli „albo ryby, albo ja” #105

// Jarosław Kołodziej //

O czym rozmawiają działacze wędkarscy w swoim gronie? Czy zawsze trzeba i zawsze warto wypuścić złowioną rybę do wody? Co robi się z nadmiarem kurzołapów i jak powinny wyglądać? Co na co łowić i czym różni się ręcznie robiony wobler od najmodniejszego? Jak było kiedyś i jak dziś karpiarze zdominowali wędkarstwo? Oraz pytanie kluczowe: jaka (i czy w ogóle) jest dobra odpowiedź na ultimatum: "albo ryby, albo ja"? Dziś odcinek bardzo praktyczny.

Poznańskie historie 12: trzy dworce, fachówa, establiszmenty, Pewuka oraz West End i bezrobocie, czyli głodówka dla sławy #126

// Adam Biernacki //

Tym razem idziemy na Łazarz. A tu: o tym skąd się wzięły w Poznaniu tory kolejowe i 3 dworce. O bezdomnych, którzy stracili w trupiarni dach nad głową. O łazarskim szpitalu, który jest na Wildzie. O zawziętej konkurencji cmentarzy, bezrobociu po wielkim otwarciu, największej atrakcji Pewuki i o tym jak w mieście zabrakło pyr. Mówimy także o powstaniu poczty i (tajemniczego?) tunelu oraz o tym, dlaczego Głogowska jest Głogowską. No i dywagujemy na temat tego, co J. A. Baczewski chciał zrobić z lampami (lub: co wywnioskowali dawni złośliwcy).

Znaki, kontakty, anteny, radioamatorzy i Słońce, czyli o odbijaniu słów i sygnałów od jonosfery #149

// Olgierd Pilarczyk SQ3SWF //

Dlaczego krótkofalowcy są krótkofalowcami. Jaki sens w dobie internetu i komórek ma łączność radiowa i na ile sposobów można ją wykorzystać. Jak musi wyglądać kontakt, żeby był zaliczony i jak w kontaktach może przeszkodzić Słońce. O sprzęcie, antenach, satelitach, mikrofalach i wchodzeniu na Śnieżkę z toną sprzętu.

Trening strzelecki i wojsko, broń i bezpieczeństwo, sport i konieczność, czyli prawo do obrony dla każdego #134

// Szymon Anders //

Dlaczego powinniśmy powszechnie szkolić się z używania broni palnej i co daje trening. Kto, w pierwszej kolejności, powinien znać obsługę Glocka czy AK-47. Po co kupuje się broń i co daje jej posiadanie. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie: czy w Polsce powinniśmy mieć powszechny dostęp do broni palnej. Oraz o tym, że powinniśmy tak zmienić prawo, żebyśmy mogli się bronić.

Przesłuchania, zbrodnie i gangsterka, czyli kryminalny Poznań lat ’90 #22

// Maciej Szuba //

Te historie w latach '80 i '90 emocjonowały cały Poznań, a niejednokrotnie cały kraj. Niewyjaśnione zbrodnie, porwania, porachunki gangów, napady, wymuszenia, haracze, handel bronią i narkotykami, przesłuchania, pościgi i wertowanie stosów dokumentów - jak to wszystko wyglądało z perspektywy człowieka, który zarządzał poznańską policją, a wcześniej był najważniejszym oficerem kryminalnym? Musicie posłuchać.

Jak to jest być byłym prezydentem Poznania? Ciężko? Szkoda? Warto? #24

// Ryszard Grobelny //

Jak wygląda miasto po 8 latach od momentu, w którym po 16 latach, z dnia na dzień, przestaje się być prezydentem Poznania? Kto odbiera, a kto nie odbiera telefonu od (kiedyś) najważniejszej osoby w mieście? Czy mamy za dużo ścieżek rowerowych? Czy remonty są dobre? A zmiany?

- Miejsce dla sponsora -

spot_img